Po Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

WARSZTATY KULINARNE PRZEZ POLICZKI DO SERCA

Akademia Kulinarna SPOT. to EAT zaprasza na warsztaty „Przez policzki do serca”, podczas których spróbujemy okiełznać dania mięsne, które coraz rzadziej goszczą na naszych stołach. Wraz ze znanym z Akademii Dominikiem Stachowiakiem przygotujemy m.in.: Anyżowe serca drobiowe w kompozycji z boczku, soczewicy i tymianku, miodowo-jabłkową cielęcinę z cydrem i poliki wieprzowe z owocami i szafranem. Nie zabraknie również potyczki z wątróbką czy nerkami.
Spotkanie z podrobami to nie tylko świetny prezent dla każdego amatora mięsa, ale również wspaniały sposób na powrót do smaków dzieciństwa w nowej formie.

Menu:
policzki / wino białe / liść laurowy / szafran / brzoskwinia
wątróbka drobiowa / gruszka / majeranek / cherry / brukiew
cielęcina z cydrem/jabłkiem i miodem
nereczki / wino czerwone / rozmaryn / śliwka suszona / jałowiec
serca drobiowe / marchew / boczek / tymianek / anyż / pomidor / soczewica

Dominik Stachowiak
- smakosz i ekscentryczny recenzent współczesnego życia kulinarnego. Podróżujący hedonista szlakiem rozkoszy jedzenia. Pasją do kuchni zaraziła go jego babcia, która była propagatorką i znawczynią kuchni poznańskiej. To z tych warsztatów z seniorką rodu narodziła się prawdziwa miłość do jedzenia i gotowania.
Pięć lata temu stworzył Social Cooking Club – miejsce dla pasjonatów dobrego jedzenia i nawiązywania szybkich relacji w myśl idei „slow food, fast networking”. Wiceprezes Fundacji Food Makers, która wspiera lokalnych dostawców i kooperantów branży HoReCa. Twórca kolektywu kulinarnego The Kitchen oraz współwłaściciel poznańskiej restauracji Rusałka. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów Gustawa i Bernarda.

Termin warsztatów:
21.04 (czwartek) godzina: 18:00-20:30
Cena: 150 zł/os.
Zapisy po adresem: 
akademia@spot.poznan.pl
Liczba miejsc ograniczona. 

© SPOT 2008. Projekt strony: Adam Żebrowski. Wykonanie strony: Odd Web Things. Fotografie: Małgorzata Opala