Po Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

WARSZTATY KULINARNE – KISZONKI I FERMENTACJA

Akademia Kulinarna SPOT. to EAT zaprasza na warsztaty z podstaw kiszenia i fermentacji z Michałem Kępińskim. Jesień to idealny czas, aby zadbać o zapasy na zimę, a kiszonki wzmacniają odporność i serce, poprawiają przemianę materii oraz mają działanie antynowotworowe. Szkoda ograniczać się do ogórków, czy kapusty, gdy w repertuarze jest tyle możliwości!

Warsztaty rozpoczną się degustacją różnorodnych kiszonek przygotowanych przez prowadzącego. Będą to między innymi kiszone morskie szparagi, rzepa ukiszona w piwie, kiszone kwiaty bzu, kiszona kalarepa czy kapary z owoców czarnego bzu. W drugiej części uczestnicy poznają kilka metod przetwarzania owoców i warzyw poprzez lakto-fermentację takich jak kiszenie w solance, kiszenie w soli, kiszenie przy pomocy fermentowanych produktów mlecznych, kiszenie w pastach owocowych i warzywnych, jak również japońską metodę nukazuke. Następnie każdy uczestnik samodzielnie przygotuje 4 kiszonki wykorzystując wiedzę zdobytą wcześniej oraz korzystając z pomocy prowadzącego.

Michał Kępiński – miłośnik i znawca fermentacji. Kisi wszystko – od warzyw po kwiaty, liście, orzechy czy ryby i wykorzystuje przy tym przeróżne metody. Od lat związany z warszawską gastronomią, aktualnie szef kuchni restauracji usytuowanej na warszawskim Powiślu. Doświadczenie zdobywał w odznaczonej gwiazdką Michelin restauracji KOKS położonej na Wyspach Owczych, jeszcze w tym roku rozpocznie pracę w trzygwiazdkowej restauracji Maaemo w Oslo. Od 2 lat wraz z łotewskim szefem kuchni Dzintarsem  Kristovskisem wydaje kolacje degustacyjne, których tematem przewodnim jest idea fermentacji. 

Termin warsztatów:
6 października (piątek) godz. 18:00 - 20:30
Cena: 170zł
Zapisy pod adresem: akademia@spot.poznan.pl
Liczba miejsc ograniczona.    

© SPOT 2008. Projekt strony: Adam Żebrowski. Wykonanie strony: Odd Web Things. Fotografie: Małgorzata Opala