POP UP TABLE | HADAKI

Village_01 to instalacja ceramiczna przedstawiająca świat tajemniczych istot. Mroczny księżycowy krajobraz zamieszkują Zero Natural, Henrik Black, Lucy i inne postacie z uniwersum wykreowanego przez Hadaki. W monochromatycznej kompozycji główną rolę grają światło i cienie, które tworzą scenografię dla wykonanych ręcznie ceramicznych obiektów.

Termin: 6-24 marca 2019  

Wstęp wolny

POP UP TABLE
cykl czasowych prezentacji w SPOT., w których rzemieślniczo wytwarzane ceramiczne przedmioty codziennego użytku tracą swoją funkcję dzięki wyobraźni zaproszonych artystów. Pop-upowe instalacje mają na celu zaprezentowanie twórczości najciekawszych polskich ceramików w niestandardowy sposób. Wyrwanie ceramicznych obiektów z ich naturalnego środowiska codzienności pozwala w nich dojrzeć wyjątkowe przedmioty zdolne przekształcać dobrze znane i oswojone otoczenie w przestrzeń niecodziennych przeżyć i doznań.

Hadaki to studio ceramiczne z Poznania. Specjalizuje się wytwarzaniu naczyń użytkowych, zaprojektowanych z myślą o tych, którzy pragną mieć w swoim najbliższym otoczeniu przedmioty przyjazne i zaskakujące. Wszystkie obiekty, zarówno te o surowych formach, jak i te o organicznych kształtach wykonywane są ręcznie. Hadaki lubi prostotę i bliskość natury.

Organizator: Fundacja SPOT., Hadaki
Wydarzenie organizowane w ramach projektu ARENA DESIGN „MIASTO ŻYJE DESIGNEM”.

© SPOT 2008. Projekt strony: Adam Żebrowski. Wykonanie strony: Odd Web Things. Fotografie: Małgorzata Opala