WARSZTATY FOTOGRAFICZNE Z FILIPEM SPRINGEREM
Zapraszamy na warsztaty fotograficzne „Fotografia i przestrzeń” – jak za pomocą aparatu fotograficznego opowiadać o przestrzeni, w której żyjemy z Filipem Springerem. Odbędą się w sobotę 15 listopada br. w SPOT.
„Architektura to nie tylko budynki, ale także przestrzeń między nimi” – Oskar Hansen
Jak opowiadać o przestrzeni, w której żyjemy? Jak ją oceniać, w jaki sposób ją odkrywać, dla siebie i dla innych. Niektóre przestrzenie „lubimy”, innych „nie znosimy”. Często tak naprawdę nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Nasza percepcja przestrzeni wpływa na to, jak odbieramy poszczególne części miasta, kształtuje szlaki jakimi je przemierzamy. Decyduje o tym, gdzie chcemy mieszkać, a gdzie pracować. By fotografować przestrzeń trzeba sobie odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.
Podczas warsztatów z Filipem Springerem uczestnicy poznają nie tylko podstawy fotografii architektury, ale też dowiedzą się w jaki sposób opowiadać przy pomocy aparatu fotograficznego o przestrzeni i emocjach z nią związanych.
Plan warsztatów:
- przegląd portfolio uczestników
- podstawy fotografii architektury
- narracja osobista w fotografii przestrzeni, inspiracje, mistrzowie i ich styl
- formy publikacji i promocji.
- wyjście w plener (w zależności od pogody)
Czas trwania: 15.11.2014 r. godz. 10:00-16:00
Ilość miejsc: 12
Osoby chcące wziąć udział w warsztatach mogą wylicytować wstęp na aukcjach. Cena wywoławcza: 150 zł. Trzy osoby, które wylicytują wstęp za najwyższą kwotę otrzymają książkę „Wanna z Kolumnadą” z autografem autora. ZOBACZ AUKCJE.
Wszystkie środki uzyskane z licytacji przekazane zostaną na rzecz Blanki, dziewczynki cierpiącej na zespół Retta. Zbieramy na Delfinoterapię. ZOBACZ INNE PRZEDMIOTY
Filip Springer – z wykształcenia archeolog, z zawodu reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka, Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” (wyd. Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy. W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012). Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie i Collegium Civitas. Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), Narodowego Centrum Kultury (2012).
Cena:
zł / os.
Liczba miejsc:
Razem: