2020 / reprint wilda

to niekomercyjny program edukacyjno-kulturalny skierowany do dzieci i młodzieży o zasięgu regionalnym wykorzystujący różnorodne działania stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników.

Prowadzący: Agnieszka Chlebowska, Zhenia Klemba, Jakub Kapral, Patryk Lichota, Monika Drożyńska
Koordynacja: Monika Sadowska, Aleksandra Białek
Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr Animacji w Poznaniu, Katedra Teatru i Sztuki Mediów UAM

z_mapuj to!

Projekt był kontynuacją wcześniejszych działań artystki, która w swoim działaniu łaczy interdyscyplinarne metody i narzędzia edukacyjne w pracy z lokalną społecznością. Uczestnicy wyruszyli na spacer po miejscach, w których przeszłość nakłada się na przyszłość, a dawne miejsca i krajobrazy tworzą współcześnie nową miejską rzeczywistość.

Efekt warsztatów, którym jest film dostępny TUTAJ

na_pisz to!

Stworzenie scenariusza społecznego w rezultacie okazało się projektem bazującym na powstałych krótkich formach dramaturgicznych opartych o krajobraz miejski Wildy. Była to okazja do poznania tajników pisania oraz tworzenia krótkich form dramaturgicznych.

Efekt warsztatów dostępny TUTAJ

po_słuchaj tego!

Uczestnicy stworzyli słuchowisko z zebranych nagrań dźwiękowych z poznańskiej Wildy. Inspiracją były nagrania Chrisa Watsona. Stworzona instalacja dźwiękowa została osadzona w przestrzeniach SPOT. i została zaprezentowana online TUTAJ

wy_hatuj to!

Sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do przeprowadzenia warsztatu w formie eksperymentalnej – online. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiet warsztatowy, który składał się z materiałów niezbędnych do wykonania własnego haftu. W ramach warsztatu uczestnicy wspólnie z artystką spotkali się na platformie zoom, na której przebiegały zdalne spotkania. Efektem warsztatów było stworzenie haftu, który nawiązuje do obecnej sytuacji i został zaprezentowany w SPOT. 

projekt dofinansowało