2023 / Fogelka

swoją nazwą nawiązywała do wesołego miasteczka, które funkcjonowało na przedwojennej Wildzie. Tak samo jak dawna Fogelka chcieliśmy wypełnić przestrzeń Wildy działaniami edukacyjno-animacyjnymi.

Kuratorzy: Agata Drwięga, Joanna Arent-Williams, Marcin Stachowiak, Aleksandra Nyka
Koordynacja: Aleksandra Grzelka, Monika Sadowska
Dofinansowanie: Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Poznaniu
Partnerzy: Piekarnia-Cukiernia "Natura", Kiszone Specjały, SMU Strzałkowo, Gospodarstwo sadownicze - Dębski-Sad, MM Miodek, Farutex, Cisowianka, CUDO Kombucha

W roku 2023 zrealizowałyśmy 4 wydarzenia dla rodzin z dziećmi: cykl warsztatów jogi na trawie, warsztaty z malowania talerzy naściennych, bieg śniadaniowy, grę miejską.
W trakcie trwania projektu wykorzystaliśmy różnorodne formy interaktywnej komunikacji, po to, by zaangażować szerokie spektrum odbiorców. Wszystkie interwencje miały miejsce w przestrzeni Wildy, głównie w Parku Jana Pawła II i siedzibie Fundacji.

Joga dla dzieci

Celem warsztatów było wprowadzenie najmłodszych w świat jogi – zaprezentowanie im technik medytacyjnych i skupienia się na ruchu ciała. Pod okiem Agaty Drwięgi rodzice wraz z dziećmi uczyli się odnaleźć balans pomiędzy ekscytacją a wyciszeniem, a przede wszystkim dobrze się bawili.

W ramach projektu odbyły się następujące warsztaty: joga dla dzieci w wieku  3-6 lat oraz 6-12 lat, a także akrojoga dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Malowanie talerzy naściennych

W trakcie warsztatów rodzice z dziećmi uczyli się ozdabiać i malować używane naczynia porcelanowe. Celem spotkania było wykorzystanie potencjału i długowieczności ceramicznych przedmiotów, po to, by nadać im drugie życie. Uczestnicy pod okiem Joanny Arent-Williams przygotowali dekoracyjne talerze naścienne, a także ozdobili formy trójwymiarowe, takie jak wazony czy doniczki.

Wildecki bieg śniadaniowy vol.7

Siódma edycja wildeckiego spotkania biegowego była kolejną okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu w przestrzeni publicznej naszej dzielnicy. Wzięli w niej udział nie tylko sportowcy, ale wszyscy amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku zostały wyznaczone dwie trasy – dłuższa (ok 5 km) oraz krótsza (ok 500 m) dla dzieci. Obie trasy przebiegały przez Park Jana Pawła II oraz wokół pobliskich ogródków działkowych. Po biegu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne śniadanie, piknikowanie, sąsiedzkie rozmowy i zasłużony odpoczynek w parku. Śniadanie zostało przygotowane we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, takimi jak: Piekarnia-Cukiernia „Natura”, Kiszone Specjały, SMU Strzałkowo, Gospodarstwo sadownicze – Dębski-Sad, MM Miodek, Farutex, Cisowianka, CUDO Kombucha.

Wildecka gra miejska

Podczas szóstej edycji gry miejskiej uczestnicy mogli poczuć się jak jak w dawnym wildeckim wesołym miasteczku. Kilkuosobowe grupy podążały tropem zagadek porozrzucanych po całej dzielnicy, by dowiedzieć się jak najwięcej o jej historii. Gdy prawidłowo zidentyfikowały wszystkie obiekty i miejsca mogły odkryć hasło gry.